S-a stabilit data alegerilor pentru Colegiul Judeţean al Camerei Agricole Judeţene Giurgiu

Prin Decizia nr. 2 din 22 august 2013, Comitetul Judeţean de Iniţiativă Giurgiu a stabilit ca alegerile pentru Colegiul Judeţean al Camerei Agricole Judeţene Giurgiu să se desfăşoare în data de 6 octombrie a.c. Totodată, prin Decizia nr. 3 din aceeaşi dată, în vederea desfăşurării alegerilor pentru Colegiul Judeţean al Camerei Agricole Judeţene Giurgiu, s-a constituit Circumscripţia Electorală Judeţeană Giurgiu la nivelul unităţii administrativ-teritoriale a judeţului Giurgiu.
În conformitate cu art.10, alin. (5) din Legea nr. 283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură şi dezvoltare rurală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, candidaturile se depun cu cel puţin 30 de zile calendaristice înainte de data alegerilor.
În acest sens, Comisia Electorală Judeţeană, constituită prin Decizia nr. 4/2013 a Comitetului Judeţean de Iniţiativă Giurgiu, va primi propunerile de candidaţi, în perioada 26 august – 6 septembrie a.c., la sediul Direcţiei pentru Agricultură Judeţeană Giurgiu, şos. Ghizdarului, nr. 2, municipiul Giurgiu, judeţul Giurgiu, între orele 9,00 – 17,00.
Dosarul pentru depunerea candidaturii trebuie să conţină următoarele documente:
– copie act identitate;
– împuternicire din partea organizaţiei de la care vine propunerea de candidatură;
– copii de pe actul constitutiv şi de pe statutul formei asociative;
– copie de pe dovada dobândirii personalităţii juridice;
– dovada înscrierii pe listele electorale;
– cazier judiciar
Cele două decizii ale Comitetului Judeţean de Iniţiativă Giurgiu, precum şi anunţul aferent acestora vor fi afişate la sediul Primăriei Municipiului Giurgiu şi pe site-ul www.primariagiurgiu.ro, la secţiunea Anunţuri.

Ultima modificare: 30.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Şedinţa ordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu aferentă lunii august